Athens Throwdown 2018: The Winners

0
1050

Από την Παρασκευή 20 Απριλίου έως και την Κυριακή 22 Απριλίου στις Ολυμπιακές εγκαταστάσεις του Tae Kwon Do στο Παλαιό Φάληρο διεξήχθη η μεγαλύτερη διοργάνωση που πραγματοποιείται κάθε χρόνο στη χώρα μας, το Athens Throwdown.

Στην τελική φάση της διοργάνωσης συμμετείχαν περισσότεροι από 600 αθλητές στις κατηγορίες Elite, Scaled, Masters, Teens και για πρώτη χρονιά στη κατηγόρια Teams. Η αρένα ήταν στημένη στα πρότυπα των Regionals ενώ το προσωπικό που βοήθησε εθελοντικά(staff, judges) βοήθησε στο να τηρηθεί στο απόλυτο και το χρονοδιάγραμμα. Στα αμιγώς αθλητικά είδαμε εξαιρετικές επιδόσεις από τους αθλητές που καταχειροκροτήθηκαν από τον κόσμο που βρισκόταν στις εξέδρες του γηπέδου.

Για την ιστορία οι νικητές ανά κατηγορία αθλητών είναι:

Elite Men

  1. Adrian Mundwiler
  2. Branislaw Olenkowicz
  3. Stephane Ossanga

Από Ελληνικής πλευράς στην 5η θέση της τελικής κατάταξης βρέθηκε ο Αλέξανδρος Κωτούλας, στην 11η ο Λευτέρης Θεοφανίδης και στην 14η ο Γιώργος Τσόκανος.

Elite Women

  1. Karin Freyova
  2. Fedra Szakolczai
  3. Maria Kurzawa

Από Ελληνικής πλευράς στην 6η θέση της κατάταξης βρέθηκε η Ματίλντα Σπανού και στην 11η θέση η Κατερίνα Tucker.

Scaled Men

  1. Filip Valouch
  2. Lukas Jager
  3. Άλκης Φιλιόπουλος

Πολύ καλές παρουσίες από τους Κωνσταντίνο Καραμπίνα(5ος), Γρηγόρη Κεραμιδά(7ος), Κωνσταντίνο Στυλιανού(9ος), Γιώργο Γεωργιάδη(11ος), Αντώνη Σιδέρη(13ος), Νίκο Σοφιόγλου(14ος), Λουκά Αρκουδέα(15ος) και Ηλία Χατζηβασιλείου(19ος)

Scaled Women

  1. Anna Kos
  2. Gina Kappes
  3. Laurena Giunipero

Από Ελληνικής πλευράς εξαιρετική η Αθηνά Παύλου με την 4η θέση στη γενική κατάταξη και η Βαλέρια Μανώλη στην 5η . Καλές παρουσίες από τις αθλήτριες Σίσσυ Ξανθοπούλου(17η) και Αναστασία Αλάτζα(19η)

Masters Men 35-39

  1. Marc Fugger
  2. Xavier Damit
  3. Stacy Jones

Στην 14η θέση της κατάταξης βρέθηκε ο Γιάννης Πατεράκης, στην 16η ο Μάριος Ηλιάδης και στην 17η θέση ο Κωνσταντίνος Καλαϊτζάκης.

Masters Women 35-39

  1. Stephanie Wessel
  2. Sophie Matthijs
  3. Ελίνα Γιανζίνα

Masters Men 40-44

  1. Attieh Franck
  2. Martin Stritecky
  3. Scott Healey

Στην 4η θέση της κατάταξης ο βρέθηκε ο Νίκος Παπαδόπουλος και στην 7η θέση ο Νίκος Πανέρης.

Masters Women 40-44

  1. Donatella Campelucci
  2. Marina Buechsenschuetz
  3. Ελένη Λαγού

Στην 5η θέση της κατάταξης βρέθηκε η Κατερίνα Χαρτοφίλη και στην 8η η Γιάννα Κοσμά.

Masters Men 45-49

  1. Yannick Obenauer
  2. Λάζαρος Βαφειάδης
  3. Dirk Fischer

Στην 6η θέση βρέθηκε ο Στάθης Χατζόπουλος.

Masters Women 45+

  1. Carina Sandqvist
  2. Emilia Svanbrink
  3. Sabrina Tanner

Στην 4η θέση βρέθηκε η Ελένη Rem.

Masters Men 50+

  1. David Usandigaza
  2. Raul Cocca
  3. Jesus Miron

Στην 7η θέση βρέθηκε ο Γιάννης Λιόλιος.

Teens Girls

  1. Anastasia Bukhalenko
  2. Lenka Zembova
  3. Madison Farley

Στην 6η θέση της κατάταξης βρέθηκε η Αθηνά Παπουτσάκη, στην 9η η Βάσια Παπαντελή και στη 10η η Φιλιώ Παπαδοπούλου.

Teens Boys

  1. Mateusz Banz
  2. Adrien Mercier
  3. Magnus Von Saldern

Πολύ καλές παρουσίες από τους Λευτέρης Πίττας(5ος), Αλέξανδρος Ακρίδας(7ος), Βασίλης Κυρανούδης(8ος), Ντίνος Μαρκόπουλος(9ος) και Γιάννης Bac(10ος).

Teams Elite

  1. Team Genius
  2. Team Totum
  3. Canarias Team

Στην 4η θέση της κατάταξης η ομάδα The Lab η οποία στον τελικό προκάλεσε συγκινήσεις καθώς αγωνίστηκε με μόλις δυο μέλη(οι ομάδες αποτελούνταν από 3 άτομα) και ολοκλήρωσε τον τελικό υπό τις ιαχές ολόκληρου του γηπέδου.

Teams Scaled

  1. Goal Diggers
  2. Menton CrossFit
  3. The 3 Little Pigs

Δείτε όλα τα αποτελέσματα στο www.athensthrowdown.com

ΑΦΗΣΤΕ ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΣΑΣ

Please enter your comment!
Please enter your name here

2 × 3 =