Οι μέχρι στιγμής προκριθέντες για τα CrossFit Games 2013

0
1322

regional-winners

Μια εβδομάδα πριν την ολοκλήρωση των Reebok CrossFit Regionals 2013 η αγωνία για το ποιοι θα βρίσκονται στην τελική φάση της διοργάνωσης στα CrossFit Games 2013 είναι στο κατακόρυφο. Μέχρι στιγμής την πρόκριση για την μεγαλύτερη διοργάνωση CrossFit στον κόσμο ανά περιοχή έχουν πάρει οι εξής αθλητές:

AFRICA REGION

Individual Men

  1. David Levey

Individual Women

  1. Carla Nunes DaCosta

 

ASIA REGION

Individual Men

  1. Michael Mogard

Individual Women

  1. Nicole Tainatongo

 

AUSTRALIA REGION

Individual Men

  1. Rob Forte
  2. Chad Mackay
  3. Brandon Swan

Individual Women

  1. Kara Webb
  2. Ruth Anderson Horell
  3. Pip Malone

 

CANADA EAST

Individual Men

  1. Albert-Dominic Laruche
  2. Simon Paquette

Individual Women

  1. Camille Leblanc Bazinet
  2. Michele Letendre

 

EUROPE REGION

Individual Men

  1. Lacee Kovacs
  2. Mikko Salo
  3. Frederik Aegidius
  4. Mikko Aronpaa

Individual Women

  1. Samantha Briggs
  2. Caroline Fryklund
  3. Katrin Tanja Davidsdottir

 

NORTH CENTRAL REGION

Individual Men

  1. Kyle Kasperbauer
  2. Justin Allen
  3. Alex Nettey

Individual Women

  1. Elisabeth Akinwale
  2. Stacie Tovar
  3. Deborah Cordner Carson

 

NORTH EAST

Individual Men

  1. Austin Malleolo
  2. Daniel Tyminski
  3. Eric Magee

Individual Women

  1. Danielle Horan
  2. Amanda Goodman
  3. Kaleena Ladeairous

 

NORTH WEST REGION

Individual Men

  1. Bryan Miller
  2. Ben Stoneburg
  3. Ryan Swobody

Individual Women

  1. Rory Zambard
  2. Asleigh Moe
  3. Emily Carothers

 

NORTHERN CALIFORNIA REGION

Individual Men

  1. Jason Khalipa
  2. Neal Maddox
  3. Garret Fisher
  4. Marcus Filly

Individual Women

  1. Alessandra Pichelli
  2. Ashley Carrivean
  3. Margaux Alvarez

 

SOUTH CENTRAL REGION

Individual Men

  1. Mike McGoldrick
  2. Aja Barto
  3. Roy Gamboa

Individual Women

  1. Jenn Jones
  2. Cassidy Lance
  3. Holly Mata

 

SOUTH EAST REGION

Individual Men

  1. ZA Anderson
  2. Travis Mayer
  3. Daniel Petro

Individual Women

  1. Talayna Fortunato
  2. Anna Tunnicliffe
  3. Emily Friedman

 

SOUTTH WEST REGION

Individual Men

  1. Matt Chan
  2. Matt Hathcock
  3. Zach Forrest

Individual Women

  1. Tiffany Hendrickson
  2. Natalie McLain
  3. Emmalee Moore

 

CALIFORNIA REGION

Individual Men

  1. Josh Bridges
  2. Kenneth Leverich
  3. Wes Piatt

Individual Women

  1. Lindsay Valenzuela
  2. Becca Voigt
  3. Valerie Voboril
  4. Kristan Clever

Με έκπληξη παρατηρούμε ότι «μεγάλα ονόματα» όπως ο Chris Spealler, ο Spencer Hendel , o Pat Barber, o Brandon Phillips αλλά και η Andrea Ager, η Miranda Oldroyd και η Annie Sakamoto δεν κατάφεραν να προκριθούν στα CrossFit Games  με τους αγώνες να χάνουν λίγο από την αίγλη των προηγούμενων ετών. Απομένουν να ολοκληρωθούν οι αγώνες στις περιοχές CANADA WEST, CENTRAL EAST, LATIN AMERICA και MID ATLANTIC  για να μάθουμε τους υπόλοιπους αθλητές που θα προκριθούν στα τελικά που θα διεξαχθούν στις 26-28 Ιουλίου στο Home Depot Center, Carson στην California.

Stay Tuned!

ΑΦΗΣΤΕ ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΣΑΣ

Please enter your comment!
Please enter your name here

14 + 13 =